EUROPRYMUSEK - niepubliczne przedszkole

Zostań europrymuskiem

Programy realizowane w grupie

REALIZOWANE PROGRAMY:

„Prymusek Złotóweczka” - Program „Prymusek Złotóweczka” w formie zabawy wprowadzi dzieci w świat ekonomii, przedsiębiorczości. Zapozna z pieniądzem, z zakupami. Dziecko dowie się m.in.: gdzie i w jaki sposób można zrobić zakupy , czym można zapłacić za zakupy, pozna pracę kasjera, bankiera, sprzedawcy.

„Odimienna metoda nauki czytania” I. Majchrzak - program edukacyjny mający na celu wczesne kształcenie umiejętności czytania. Program wprowadza dziecko w świat liter, a napisane przez nauczyciela imię dziecka jest kluczem otwierającym świat pisma.

„Łatwa matematyka” wg koncepcji E. Gruszczyk-Kolczyńskiej - zajęcia matematyczne prowadzone według tego programu wypełnione są zabawami z rekwizytami (lalkami, misiami, lusterkami, naturalnymi liczmanami itp), ciekawymi zadaniami i grami, które ułatwią dziecku wejście w świat logicznego rozumowania. Zajęcia opierają się na osobistych doświadczenia dziecka, dzięki którym dziecko rozwija myślenie i tworzy pojęcia. Atrakcyjność programu polega na tym, że dzieci uczą się poprzez manipulowanie i własne doświadczenia.

„Prymusek Odkrywca” - celem programu jest przybliżenie dzieciom zjawiska przyrody i fizyki. Poprzez doświadczenia i eksperymenty dzieci staną się małymi odkrywcami i zdobędą nowa wiedzę i umiejętności z otaczającego ich świata. Podczas spotkań z programem przedszkolaki będą wzbogacały wiedzę z zakresu wiadomości o: wodzie, powietrzu, ogniu, akustyce, optyce, magnetyczności oraz elektryczności.

„Patyczek odkrywa uczucia” – program wprowadzający dzieci w świat uczuć i emocji. Poprzez zabawy z bohaterami dzieci dowiedzą się jak panować i jak wyrażać dane emocje i jak sobie z nimi radzić.

„Zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy” - Projekt Edukacyjny Akademii Przedszkolaka, którego celem jest szerzenie wśród dzieci postaw prozdrowotnych, właściwych nawyków żywieniowych oraz uświadamianie znaczenie aktywności fizycznej.

„Nie ma dobrych relacji bez edukacji” - Celem programu jest uświadomienie dziecku że ma swoje prawa i obowiązki, kształtuje postawę szacunku wobec innych, ograniczenie zachowań agresywnych, umiejętność współdziałania w grupie.